Bartosz Wieczorek

xhtml/css/php workplace

Index of bartek/

Mydło i powidło

Tak naprawdę strona ta jest o niczym, jest czymś w rodzaju poligonu na którym testuję jak i ćwiczę znajomość xhtml, css oraz php. Przy okazji owych testów będzie tu można znaleźć artykuły relacjonujące ich wyniki oraz prezentujące kody źródłowe i skrypty. Innym celem istnienia strony jest stworzenie własnego miejsca w sieci, gdyż trudno by człowiek który każdą wolna chwilę spędza na dłubaniu w kodzie nie posiadał takiego kącika w którym mógłby przechowywać swoje prace i przemyślenia. Reasumując strona ma stanowić moje miejsce w sieci gdzie inni pasjonaci budowania stron internetowych mogli by znaleźć jakieś informacje mogące się przydać bądź chociażby zainteresować.

xhtml i CSS

Przeglądając niniejszą stronę internetową może nasunąć się pytanie: dlaczego nie ma grafiki? Odpowiedz jest prosta tworząc tą stronę miałem zamiar uzyskać czytelność i łatwy przekaz informacji, a zarazem zaprezentować możliwości jakie oferuje połączenie xhtml i css. Jak widać na zamieszczonym przykładzie za pomocą samego formatowania kaskadowymi arkuszami stylów można uzyskać całkiem przyzwoity i estetyczny efekt, a strona ta wykorzystuje tylko namiastkę z oferowanych przez css możliwości i rozwiązań. Innym powodem dla którego skoncentrowałem się na xhtml-u i css jest próba budowy strony zgodnej z standardami W3C, oraz konstrukcja strony na div-ach co jest jedynym i prawidłowym rozwiązaniem podczas projektowania stron internetowych. Atutem przemawiającym za budową stron zgodnych z standardami W3C może być to iż takowe strony szybciej niż inne są pobierane na słabszych łączach, trzymanie się standardów gwarantuje nam prawidlowe wyswietlanie we wszystkich przeglądarkach choć w tym przypadku wymagana jest szczególna ostrozność i weryfikacja wyników. Ponad to co wedłóg mnie jest najwazniejsze modyfikacja wizualna strony opartej o css wymaga minimalnej ingerencji w kod xhtml a w wielu przypadkach nie wymaga jej wcale gdyż wszystko możemy zmienić edytując arkusz styli.

Kilka słów o zasobach strony

Jak widzimy strona składa się z kilku działów zwanych podstronami. Pierwszym jest dział zatytułowany start czyli miejsce w którym aktualnie się znajdujemy. Dział ten jest niczym innym jak opowiadaniem o niniejszej stronie. Drugi dział to xhtml/css w którym będę umieszczał moje oraz znalezione w sieci artykuły o tematyce xhtml oraz css. Trzecim dział to php w tym podobnie jak w poprzednim mam zamiar umieszczać artykuły oraz toturiale związane bliżej lub dalej z php. Czwarty z kolei to dział o tajemniczej nazwie projekty w którym będzie można znaleźć strony, bądź skrypty mojego autorstwa. Przed ostatni działa to galeria czyli miejsce na fotografie o czym i jakie będą jest mi ciężko sprecyzować tak więc jedynym wyjściem jest po prostu zobaczyć. Ostatni na liście został nam kontakt tu nie trzeba zbyt wiele opisywać, stary dobry formularz kontaktowy i kilka sposobów kontaktu zemną.

Na koniec

Na koniec chciałbym dodać iz strona ta jest traktowana przeze mnie czysto hobbystycznie i jak wspomniałem w pierwszym akapicie jest czymś w rodzaju poligonu tak więc może się tu dużo zmienić w różnym tempie raz wolno a raz szybko, wszystko zależy od chęci i czasu. Nie pozostało mi nic innego jak zaprosić was do spędzenia kilku minut na mojej stronie i poczytaniu trochę o tematyce web-owej.

xhtml/css/php by Bartosz Wieczorek

wszelkie prawa zastrzeżone